13 pozitivních účinků Pomela na naše zdraví

pomelo a zdraví

Jaké jsou účinky pomela na naše zdraví?

Pomelo je citrusový plod, který si u nás získal oblibu až v posledních letech. Pěstuje se hlavně ve východních zemích jako je Čína, Japonsko, Fiji, Malajsie nebo Thajsko. Pomelo chuťově připomíná grep, ale je více sladší a větší. Pomelo je velice zdravé ovoce, které pomáhá při infekcích, zažívacích potížích a hlavně při nachlazení díky Vitamínu C. Pomelo obsahuje také kyselinu listovou a tudíž je dobré nejen pro těhotné ženy.

1. Zlepšuje zdraví dásní

Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale Pomelo nám pomáhá zlepšovat zdraví našich dásní. Toto ovoce má hodně vitamínu C, který zvyšuje produkci kolagenu. Kolagen je zásadní pro zdraví dásní a regulaci krvácení. Je tedy dobré se o naše dásně starat pečlivě a dopřát jim zdravé potraviny, jako je Pomelo.

2. Napomáhá při infekci močových cest

Vysoká obsah Vitamínu C v Pomelu pomáhá v boji proti bakteriím v močových cestách. Kyselé prostředí napomáhá zabíjet bakterie a brzdí také jejich další růst.

3. Léčí nachlazení a kašel

Nejlepším lékem proti nachlazení je zejména spánek a Vitamín C. Vitamín C v Pomelu nám pomáhá zabíjet viry a bakterie a tím pádem nám urychluje dobu léčby. Proto je lepší se doma při nemoci zásobit hlavně pomelem a citróny místo drahých suplementů.

4. Pomelo nám dodá spoustu energie

Vitamíny a minerály v Pomelu našemu tělu dodávají spoustu energie během větší fyzické zátěži. Při nemoci prociťujeme taktéž velkou únavu  proto je dobré jíst Pomelo, které nám dodá jak sacharidy, tak spoustu Vitamínu C.

5. Tvorba bílých krvinek

Naše tělo produkuje spoustu bilých krvinek, které jsou stejně důležité jako červen krvinky. Hrají významnou roli při boji s viry a bakteriemi. Pomáhají také správnému průchodu krve. Pomelo nás zásobuje Vitamínem C, které přispívá právě k tvorbě těchto krvinek.

6. Horečka a Pomelo

Horečka není nic příjemného a většinou nemáme ani chuť k jídlu. Pomelo nám ale pomůže, jelikož je osvěžující a lehké na strávení i při nemoci. Sladká šťáva z Pomela je plná vitamínů a minerálů a hlavně cukrů, které nám dodají spoustu energie při boji s horečkou.

7. Zdravé trávení

Pomelo nám pomáhá udržovat trávící systém díky spustě antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle. Další hlavní výhodou proč konzumovat Pomelo je vláknina. Pravidelná konzumace Pomela pomáhá zamezovat průjem a špatnému trávení. Vláknina je také důležitá pro trávení proteinů a dalších látek v našem trávícím ústrojí.

Jedno střední pomelo nám dodá přibližně 25% denní dávky vlákniny. 

8. Pomáhá při regulovat tlak

Pomelo obsahuje také velké množství draslíku, který reguluje průtok krve v našem těle. Tím pádem zabraňuje například infarktu a špatné cirkulaci krve. 

9. Zlepšuje zdraví kostí

Pomelo pomáhá při prevenci osteoporózy a zlepšuje zdraví kostí pomocí draslíku, kterého má dostatek.

10. Zdraví a vlasy

Vitamín B a Zinek obsažený v Pomelu nám pomáhají udržovat naše vlasy zdravé a pevné. Zinek napomáhá proti tvorbě lupů a udrže tak pokožku hlavy zdravou.

11. Anti-aging účinky

Je známo, že je toto ovoce plné Vitamínu C, který bojuje s volnými radikály a tím pádem zamezuje oxidaci našich buněk, což má většinou za následek stárnutí kůže a následnou tvorbu vrásek a skvrn. Je tedy lepší si dát kousek Pomela, než  si koupit anti-aging krém za tisíce korun.

12. Pomáhá při chudokrevnosti

Studie poukazují na to, že Vitamín C zlepšuje vstřebávání železa v těle, a tím zabraňuje jeho nedostatku. Nedostatek železa totiž způsobuje chudokrevnost a tak je konzumace Vitamínu C tedy i Pomela dobrá v boji proti chudokrevnosti.

13. Zdravé srdce

Pomelo napomáhá regulovat cholesterol v těle a tím pádem udržuje naše srdce zdravé. Vitamín C obsažený v Pomelu pomáhá regulovat krevní tlak a správný průchodu krve.