10 účinků Tea Tree oleje: pokožka, plísně, zuby

tea tree olej účinky

Tea tree olej má velké antibakteriální účinky a často se tak používá k léčbě ran a odřenin a v boji proti plísním. Tea tree olej a jeho účinky jsou právem vychvalovány. Nejlepší je na tea tree oleji to, že je zcela přírodní a tak nemusíme mít strach, že používáme na své tělo další chemický přípravek.

Zde můžete vidět 10 zajímavých účinků Tea Tree oleje

  1. Boj proti suché pokožce ve vlasech

Tea tree olej se často používá při léčbě suché pokožky a také dobře účinkuje proti lupům. Některé studiu poukazují, že se při použití tea tree oleje redukuje svědění a zarudnutí pokožky.

  1. Bojuje proti plísni na nohou a u nehtů

Díky antibakteriálnímu účinku tea tree oleje ho můžeme využít při léčbě plísně nohou a nehtů. Pokud trpíte plísní kolem nehtů, stačí si každý den nakapat několik kapek tea tree oleje na postiženou oblast a nechat působit. Po 30 dnech by měl být vidět výsledek.

  1. Akné a další kožní problémy

Tea tree olej má velké antibakteriální účinky a tak má tedy přírodní účinky čistit pleť a působit tak pozitivně proti vzniku akné. Mimo akné také dobře působí proti ekzémům a psoriáze.

  1. Proti bakteriím, plísním a dalším virovým onemocněním

Některé studie poukazují na to, že je možné pomocí tea tree oleje zabraňovat zvětšováním infekcí hlavně na kůži. Tento olej také pomáhá omezovat růst dalších virových bakterií na naší pokožce. Tea tree oil se ukázal jako dobrá pomoc také při onemocnění herpes nebo při chřipce. Hlavní účinnou složkou tea tree oleje je tzv. terpinen-4-ol.

  1. Boj proti vším ve vlasech

Tea tree oil v posledních studiích dokazuje, že je velice účinný také proti vším, což je parazit, který se z naší hlavy dostávají velmi problematicky a živí se naší krví.

  1. Pomáhá při svrabu

Účinky tea tree oleje na svrab se v posledních studiích ukázaly jako pozitivní v boji proti těmto roztočům. Hlavní důvod proč je tak tea tree olej účinný je díky antibakteriálním vlastnostem.

  1. Zlepšuji špatný dech

Špatný dech pochází většinou z bakterií usazených na našem jazyku a krku. Protože má tea tree olej skvělé antibakteriální účinky, tak působí jako přírodní léčba proti špatnému dechu. Pozor ale na to, že tea trea olej nesmí být použit vnitřně a tak je dobré pouze vykloktávat s pomocí naředěné vody.

  1. Zabíjí plíseň

Tea tree olej má díky svým antibakteriálním účinkům možné využití i jak hubitek plísně nejen na těle, ale také v domácnosti. Stačí na plíseň trochu nastříkat a po pár minutách je výsledek vidět.

  1. Účinkuje jako repelent

Tea tree olej můžete také využít jako repelent proti hmyzu. Stačí si trochu namazat ruce a tělo a komáři se vám budou vyhýbat.

  1. Zánět dásní

Ukazuje se, že tea tree olej má velmi příznivé účinky při léčbě dásní. Zubní pasty s přídavky tea tree oleje nám tedy pomůžou při krvácení dásní a dalším nemocem zubů.

Upozornění – Tea Tree olej se nepoužívá vnitřně a nesmí se dostat do našich očí!